Реклама

Реклама

Діалоги з психологом

 

 

Консультація   психолога для батьків

 

    

 

Проблема адаптації до умов дитячого садка виникає у будь-якому віці. Для дитини незвичне все: відсутність близьких, незнайомі дорослі, велика кількість дітей, новий розпорядок дня, нове приміщення. Все це вимагає від неї перебудови раніше сформованих форм поведінки. Тому адаптація у всіх проходить по-різному. Причинами важкої адаптації можуть бути:

 

1. Несформованість позитивної установки на відвідування дитячого закладу. Для того, щоб негативні емоції не стали перешкодою для дитини в період адаптації, важливо сформувати в неї позитивне очікування майбутніх змін. Досить часто батьки із співчуттям ставляться до відвідань дитиною дитячого садочка. Внаслідок такого ставлення дитина теж починає страждати, вередує, відмовляється відвідувати дитячий заклад. Іноді батьки залякують дитину відвідуванням садочка. У деяких випадках дитина не має ніяких уявлень про життя в дитячому садку, проте, що там на неї чекає.

 

2. Несформованість навичок самообслуговування. Інколи батьки, бажаючи заощадити час, поспішають нагодувати, одягнути дитину, стримуючи своїми діями формування необхідних практичних умінь і навичок. Такі діти, потрапляючи до дитячого закладу, почуваються безпорадними та самотніми — вони не можуть самостійно одягатися, користуватися туалетом.

 

3.Значних труднощів у період адаптації зазнають діти, які до відвідування дитячого садка мало спілкувалися з однолітками. У деяких випадках батьки свідомо обмежують спілкування своєї дитини з ровесниками з метою її безпеки. Наслідком цього є недовіра до інших, конфліктність, невміння попросити, невміння зачекати.

 

4.Значна невідповідність домашнього режиму режимові дитячого закладу. У випадках, коли домашній і садочковий режими кардинально відрізняються в часі та послідовності режимних моментів, дитина в період адаптації до нових умов може відчувати дискомфорт.

 

5.Період адаптації важкий не тільки для дитини, а й для вихователя, тому батьки повинні позитивно налаштовувати малюка на зустріч із вихователем.

 

Для полегшення звикання до умов дитячого садка можна принести улюблені іграшки та речі з дому. Це захоплює увагу дитини.

 

Перша допомога дитині, яка замкнулася, — зняти всі види психологічного тиску, припинити нав'язувати їй пестощі, турботу, свою волю. Треба дочекатися, коли в неї відновиться потреба у спілкуванні з дорослими

 

Пам’ятка для батьків

 

Як допомогти дитині успішно адаптуватися у дитячому садку

 

Ваша дитина прийшла до дитячого садочка. Для неї почалося нове життя. Щоб дитина залишалася веселою, товариською, пропонуємо вам декілька рекомендацій.

 

1.     Намагайтеся створити в родині дружнє для дитини середовище.

 

2.     Сформулюйте чіткі вимоги до дитини, будьте послідовні в їх постановці. Будьте терплячі.

 

3.     Формуйте навички самообслуговування й особистої гігієни.

 

4.     Заохочуйте ігри вашої дитини з іншими дітьми, розширюйте коло спілкування з дорослими.

 

5.     Коли дитина розмовляє з вами, слухайте її уважно.

 

6.     Якщо ви бачите, що дитина щось робить, спробуйте прокоментувати її дії.

 

7.     Розмовляйте з дитиною короткими фразами, повільно; у розмові називайте якомога більше предметів. Давайте прості, зрозумілі пояснення.

 

8.     Запитуйте в дитини: «Що ти робиш?» Вона відповість вам на запитання про причини своїх дій пізніше.

 

9.     Щодня читайте з дитиною.

 

10. Піклуйтеся про те, щоб у дитини були нові враження від оточення.

 

11. Займайтеся з дитиною спільно творчою діяльністю: грайте, співайте, малюйте...

 

12.  Заохочуйте допитливість.

 

13. Частіше хваліть вашу дитину. Радійте вашій дитині.

 

14. Усвідомте, що ваше власне хвилювання передається дитині. Щоб запобігти цьому, заздалегідь познайомтеся з вихователями групи.

 

15. Дайте дитині позитивну перспективу: покажіть, що в дитячому садочку багато діток, іграшок, там буде цікаво і добре.

 

16. Повідомте вихователів про звички та вподобання Вашого малюка.

 

17. Потурбуйтесь про нервову систему сина чи доньки – не залишайте малюка на цілий день з пе6рших днів відвідування дитячого садка.

 

18. Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом.

 

19. Не підганяйте дитину коли одягаєтеся, розрахувати час – Ваш обов’язок, якщо Ви цю проблему не вирішили – провини дитини у цьому немає.

 

20. Відправляючи маля до садочка, побажайте йому успіхів, скажіть декілька лагідних слів без подібних застережень: «Дивись, поводь себе гарно!»; «Щоб не було зауважень!», тощо.

 

21. Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитись, згадайте як Вам важко після важкого робочого дня. Коли дитина збуджена і хоче з Вами чимось поділитися, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, на це Ви не витратите  багато часу.

 

22. Якщо дитина засмутилася, щось її турбує, не наполягайте на пояснені її стану, нехай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже.

 

23. Пам’ятайте, що навіть діти 7-8 років люблять казки, особливо перед сном, або пісню, лагідне слово. Не лінуйтеся зробити це для них. Це їх заспокоїть, зніме денну напругу, допоможе спокійно заснути і відпочити. Не нагадуйте перед сном про неприємні речі.

 

 24. Тримайте тісний зв'язок з персоналом групи і будьте певні, що працівники зуміють прийняти Вашу дитину і по материнські дбатимуть про неї.