Реклама

Реклама

Поради для батьків

 

 

 

ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ

 

       1. Батьки, або повнолітні особи, що їх замінюють, повинні привести дитину до дошкільного закладу до 8.00 год. і передати вихователю

 

2. Дитину з дошкільного закладу повинні забирати батьки. У  разі необхідності забрати дитину мають право інші ПОВНОЛІТНІ особи за  попередньою домовленістю з педагогами групи.

 

3.  Плату за дитячий садок необхідно вносити не пізніше 20 числа кожного місяця

 

4.   У разі заборгованості плати за дитячий садок протягом 2-х місяців,  дитина може бути відрахована з ДНЗ.

 

5.  Діти повинні систематично відвідувати дошкільний заклад протягом навчального року, винятками є :

     -хвороба дитини

     -відпустка батьків або осіб, що їх замінює,

     -літній оздоровчий період ( 1 червня-31 серпня)

6.  Забираючи дитину з ДНЗ на період відпустки батьків, потрібно:

 

- пред'явити довідку з місця роботи про відпустку,

 

-  квитанцію про оплату за дитячий садок

 

- оформити заяву

 

7. Після закінчення  відпустки,  необхідно пред'явити довідку про стан здоров'я дитини.

 

8. Якщо дитина з будь - яких причин не може прийти до дитячого садка, потрібно негайно повідомити вихователів групи або адміністрацію ДНЗ      за тел. 3-62-74 

 

9. При відновленні відвідування необхідно надати довідку про стан здоров’я дитини з відміткою про епідеміологічне оточення (якщо дитина    відсутня більше 3 календарних днів) і повідомити про прихід напередодні.

 

10. Всі зауваження щодо організації  роботи ДНЗ  та  побажання можна  висловити педагогам груп і адміністрації дошкільного закладу.

 

 Поради батькам!

 

 Поки Ваш малюк ще дошкільник, він не замислюється над тим, коли потрібно відпочивати, коли займатися, читати, а коли гуляти. Він постійно перебуває під доглядом дорослих, і вони самі організовують увесь день дитини. Але пройде рік, і йому потрібно буде багато чого вирішувати  самому, у нього з’являться нові нелегкі обов’язки: уроки в школі, домашні завдання, заняття в кружках, адже треба ще почитати, допомогти мамі, погуляти.

Організувати весь день дитини допоможе режим!

Привчати дітей до нього потрібно якомога раніше, щоб до моменту вступу в школу вони вже свідомо виконували розпорядок дня. Ще в дитячому садку дітей навчають орієнтуватися в часі. Ваше завдання – пояснити їм, що займатися, відпочивати, гуляти й спати потрібно в певний час, тоді його буде вистачати на все. Дотримання режиму дня виробить у дитини почуття відповідальності, дисциплінованості – ті самі якості, які дуже потрібні школяру.

Якщо Ваша дитина відвідує дитячий садок – а тим дотримується режиму дня – то й вихідні дні не повинні відрізнятися від звичайних.

Дитина обов’язково повинна вставати в той самий час, бажано годин у сім або половині восьмого. Звикнувши вставати пізніше, йому важко буде прокидатися в необхідний час, коли піде в школу. Лягати спати дитина повинна не пізніше половини дев’ятого. Тривалість нічного сну – не менше 11,5-12 годин. Звикнувши лягати спати й вставати в той самий час, діти швидко засинають і легко прокидаються.

У режим дня дитини повинна обов’язково входити ранкова гімнастика! Вона зміцнює здоров’я, знімає сонливість, дає заряд бадьорості! Перший раз обов’язково займайтеся разом з дитиною, покажіть йому 5-7 вправ, введіть в комплекс ранкової гімнастики ігрові моменти. Періодично, щоб вправи не набридали, вносьте в них нові елементи. Пройде час, і дитина буде самостійно займатися ранковою зарядкою, але Ви обов’язково контролюєте чіткість і порядок виконання вправ.

Гуляйте у будь-яку погоду не менше 4 годин! Не можна скорочувати час прогулянки через зайнятість дорослих, поганої погоди. Адже свіже повітря для дитини – це зміцнення здоров’я, загартування організму, поліпшення діяльності органів дихання й серцево-судинної системи. Перебування на повітрі повинно бути активним: це й рухливі ігри, фізичні вправи, і посильно разом з дорослими працею. Якщо діти подовгу сидять біля телевізора, вони природно, менше рухаються, недостатньо гуляють. І як наслідок – погіршення сну й апетиту, плаксивість, дратівливість й інші порушення стану здоров’я. телевізійні передачі – звичайно, тільки дитячі – дозволяється дивитися не частіше 2-3 рази на тиждень, а тривалість їх не повинна перевищувати 30 хвилин.

 

Завжди незмінними у режимі дня повинно бути час сніданку, обіду, полуденка, вечері. Тільки у випадку режиму харчування відбувається необхідна підготовка діяльності шлунково-кишкового тракту до перетравлення їжі, засвоєння живильних речовин. Тоді дитина буде їсти з більшим задоволенням і апетитом!

Якщо дошкільник звикне до виконання режиму дня, згодом це стане його внутрішньою потребою. Адже режим – запорука здоров’я!     

   ОСОБИСТА ГІГІЄНА ДІТЕЙ

ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

 

У людини ставлення до власного здоров'я формується з дитинства. Велике значення у збереженні та зміцненні здоров'я дитини має гігієнічне навчання та виховання. Це обов'язок батьків.

Особиста гігієна — це догляд за своїм тілом і підтримка його в чистоті. Шкіра захищає тіло людини від хвороб. Коли дитина бігає, стрибає, їй стає жарко і на шкірі з'являються крапельки поту. Крім того, на шкірі є тонкий шар жиру, так званого шкірного сала. Якщо шкіру довго не мити, на ній накопичуються жир і піт, де і затримуються частки пилу. Так, шкіра стає брудною, грубою і перестає захищати тіло.

 

Щоранку діти повинні вмиватися: мити обличчя, руки, шию, вуха. Також необхідно це робити після прогулянок та увечері. Для процедури вмивання варто заздалегідь підготувати рушник та мило, за відсутності крана з водопровідною водою — кувшин або таз. Рушник слід вішати на гачок чи цвях, а не накидати собі на шию або плечі, бо на нього під час умивання попадатимуть бризки води і він буде мокрим і брудним. Умиватися краще роздягненим до поясу або в трусиках і майці.

 

Спочатку варто гарно вимити руки з милом під струменем води, але в жодному випадку не мити руки в ємності. Руки слід намилювати один-два рази з обох боків та між пальцями, потім - добре змити мильну піну та перевірити чистоту нігтів. І лише тоді, уже чистими руками, мити обличчя, шию та вуха. Після вмивання необхідно витертися насухо чистим, сухим рушником, який у кожної дитини має бути особистим. Якщо дитина добре вмивалася, то рушник залишатиметься чистим.

 

Починаючи з чотирьох років, дитина має навчитися самостійно мити обличчя, вуха, верхню частину грудей і руки до ліктів, а з 5 - 7-річного віку — обтиратися до поясу. Варто допомогти дитині після вмивання гарно розтертися рушником до відчуття приємної теплоти.

 

Перед сном обов'язковим є миття ніг, тому що на них дуже сильно потіє шкіра і накопичується бруд. Якщо не мити ноги щодня, носити брудні шкарпетки, панчохи, то це все сприяє появі попрілостей і натирань, а також може привести до виникнення грибкових захворювань. Після миття ноги необхідно ретельно витерти рушником, який спеціально призначений для цієї процедури.

 Неоціненне значенні має вечірній душ. Так, водні процедури ввечері мають не лише гігієнічне значення, але й сприяють загартуванню, добре впливають на нервову систему та сприяють швидкому засипанню.

 

Рекомендується старанно мити волосся, тому що на ньому накопичується багато шкірного жиру, бруду і пилу.

 

Обов'язковою є гігієна нігтів на пальцях рук і ніг. Під довгими нігтями, зазвичай, накопичується бруд і видалити його важко, тому раз на тиждень їх необхідно обережно підрізати. Але в жодному випадку не можна гризти нігті!

Особливої уваги вимагають руки та їх чистота. Дитині мають пояснити, що руками вона тримає різні предмети: олівці, ручки, книжки, зошити, м'ячі, іграшки; гладить тварин (кішок, собак);торкається різних предметів (ручок, ланцюгів, гачків і тому подібне) у туалетних кімнатах. Бруд, часто невидимий, що знаходиться на цих предметах залишається на пальцях. Якщо брати немитими руками продукти харчуванню то бруд потрапляє спочатку до рота, а потім до організму. Тому необхідно мити руки перед їжею, після відвідування туалетної кімнати, після будь-якої іншої діяльності (прибирання кімнати, роботи на присадибній ділянці, гри з тваринами і тому подібне) та перед сном.

Дитина має стежити за чистотою зубів і доглядати їх, оскільки стан зубів впливає на здоров'я, настрій, міміку і поведінку людини. Дуже важливо своєчасно почати догляд за порожниною рота і зубами дитини.  Дитина має чистити зуби вранці й обов'язково увечері перед сном.

Із раннього віку необхідно привчати  дитину користуватися носовою хустинкою. Варто пояснити, що під час кашлю чи чхання з носоглотки виділяється велика кількість мікробів і, якщо не користуватися хустинкою, то разом із бризками відбувається зараження оточуючих. Дитина повинна мати окрему хустинку для носа й окрему для очей (особливо під час захворювання), щоб уникнути потрапляння інфекції з носа на очі чи навпаки.

Хустинки мають бути завжди чистими. Змінювати їх необхідно щодня, навіть, якщо вони не були використані. Витирати рот, обличчя або перев'язувати подряпину треба лише чистою хустинкою.

Дитина дошкільного віку легко піддається вихованню завдяки розвиненому відчуттю наслідування, спостережливості, допитливості та потреби в самостійних діях. Тому необхідно використовувати ці властивості дитини при прививанні їй гігієнічних навиків своєчасне миття рук, чищення зубів, дбайливе зберігання одягу і т. ін.).

 

ГІГІЄНА ДИТЯЧОГО ОДЯГУ

 

          Серед численних заходів, спрямованих на зміцнення і покращення фізичного розвитку  дитини, вагомим є дотримання гігієнічних вимог до одягу.  Одяг для  людини  є  захистом  від несприятливих впливів зовнішнього середовища, оберігає шкіру від механічних пошкоджень і забруднень. У дітей, на відміну від дорослих, гірше розвинута центральна  нервова система,  тому  вони  більше зазнають шкідливого  впливу зовнішнього середовища. Це зумовлює особливі вимоги до дитячого одягу.

Увесь одяг дитини можна умовно поділити на: вуличний (в якому дитина гуляє) і кімнатний, який у свою чергу різниться залежно від сезону: зимовий, весняно-осінній і літній.

Зимова верхня одяг має виконувати своє основне завдання - теплової ізоляції, а також захисту від атмосферної вологи і вітру. Одяг з хутра має високі теплозахисні властивості. Одяг для прогулянок в осінньо-весняний період має складатися з трьох шарів. Він має сприяти нормальному теплообміну і не пропускати холодний вітер через застібки, комір, рукава. Літній одяг має бути світлим, щоб краще відбивати сонячні промені і перешкоджати перегріву тіла. У спекотну погоду при підвищеному потовиділенні одяг має сприяти кращому випаровуванню поту, а також надходженню свіжого повітря й ультрафіолетових променів. Тканини мають забезпечувати гарне проникнення повітря і пари, за можливості відбивати теплові промені і добре зберігати свої властивості при багаторазовому пранні. Кімнатний одяг підбирається відповідно до сезону і температури повітря у приміщенні.

До дитячого одягу ставлять особливі вимоги. Розрізняють одяг для дітей ясельного, дошкільного і шкільного віку. Гігієнічні вимоги до одягу формуються відповідно до особливостей росту і розвитку дитини, його функціональних можливостей у кожному віці.

       Для дітей раннього віку найбільше підходять бавовняні тканини: вони гігроскопічні, добре усмоктують піт і перуться, вони м'які, легкі. Фланель і байка мають високі теплові властивості. Трикотаж добре зберігає тепло, він м'який, легкий. Одяг має відповідати вікові дитини. Вузька одежа заважає рухам, викликає деформацію грудної клітини. Дітей не потрібно сповивати. Одяг має бути легким, без грубих швів. Важливо, щоб його було легко одягати.

       У дошкільному віці дитина особливо рухлива, тому одяг має бути досить вільним, не заважати рухам. Асортимент одягу дитини збільшується, з'являються кілька видів верхнього одягу, різноманітне взуття, головні убори для різних сезонів.

  У дітей шкільного віку вже наявні два види одягу: виробнича (шкільна форма) і побутова.

Варто звернути увагу на те, що у дитини має бути окрема постіль, чиста і не досить м'яка. Довжина ліжка має бути на 15 – 25 см більша за довжину тіла дитини. Спати дитина має у нічній сорочці або піжамі з м'якої бавовняної тканини і її не варто сильно закутувати. Одяг у процесі носіння і постільна білизна забруднюються пилом і мікроорганізмами. Накопичення забруднень у білизні за 6 днів носіння досягає 4 — 5% його ваги; за 120 днів - 11 %, а верхня одежа накопичує бруду до 15%.

Постільні речі необхідно змінювати не менше ніж раз на тиждень, а ковдру витрушувати на відкритому повітрі. Частіше виносити подушки і ковдри на відкрите повітря і піддавати їх сонячному опроміненню.

Очистити одяг від бруду, плям та інших забруднень допоможе прання.

Як організувати велике прання для маленького вбрання?

 Скористайтеся наступними порадами:

- Не періть дитячі речі разом з дорослими.

- Прання у дуже гарячій воді (90 градусів, які дозволяють  сучасні   пральні   машини)   практично замінює кип'ятіння.

- Полоскати білизну машина повинна майже до повного зникнення бульбашок. Поки білизна трохи волога, її необхідно обов'язково випрасувати.

 Правильний порошок, старанне полоскання і вологе прасування — це запорука безпечного прання дитячої білизни.

 Важливо пам'ятати, що особистий приклад батьків - чудовий засіб заохочення і залучення дітей до дотримання правил особистої гігієни.